مکان های تاریخی و دیدنی اصفهان

باغ گل های اصفهان یکی از قشنگ ترین جاذبه های دیدینی اصفهان
باغ گل های اصفهان یکی از جاذبه های متفاوتی است که در کنار بازدید از جاذبه های تاریخی این شهر تجربه جدیدی برای تان رقم می زند. این باغ با گل های زیبا و رنگارنگش حال تان را حسابی جا می آورد و دقایقی خوش را برای تان می آفریند. کافیست پس از ورود به این شهر آدرس باغ گل ها را از این و آن بپرسید تا شما را به رنگین ترین جاذبه نصف جهان راهنمایی کنند. این باغ کارکردهای تفریحی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دارد و همین ویژگی برجسته آن به شمار می رود. به کار بردن عناصر معماری سنتی در بناهای باغ نیز باعث شده تا این جاذبه جلوه ای خاص پیدا کند. در این باغ حدود 395 گونه گیاهی را می بینید که سازگار با شرایط آب و هوایی اصفهان هستند. باغ گل ها يكی از طرح‌های مهم و بزرگ «اصفهان+۲۲» به شمار می رفت و به عنوان بخشی از این طرح بزرگ به بهره برداری رسید. هدف این بود که زیبایی های شهر افزایش یابد و دانشجويان و دانش‌پژوهان بتوانند از آن بهره ببرند. ایجاد هوایی پاک، محیطی برای گذران اوقات فراغت، کمک به محیط زیست، ساختن باغ ایرانی با ترکیب فضاهای سنتی و معاصv و شناساندن گیاهان و گل ها به عموم مردم هم از اهداف این مجموعه است.

 

کلیسای وانک

کلیسای وانک اصفهان، یکی از جواهرات تاریخی شهر اصفهان است که با زیبایی و ارزش تاریخی خاص خود، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این کلیسا که در دوران صفویه ساخته شده، نمونه‌ای از آثار معماری و هنری بی‌نظیر در ایران است و از جاذبه‌های گردشگری برجسته این شهر محسوب می‌شود. وانک، با معماری زیبا و ظرافتی که به ویژه در آن ظاهر می‌شود، یکی از مکان‌های تاریخی و دیدنی اصفهان است که تاریخی بسیار دیرینه دارد. واژه “وانک” به معنی “جای زیبا” در زبان ارمنی است و به خوبی به زیبایی و ارزش این مکان اشاره می‌کند.
این کلیسا با آرامگاه‌ها، آثار هنری، و زیبایی‌های معماری خود، هر ساله گردشگرانی را به خود جذب می‌کند که به دنبال تجربه فرهنگ و تاریخ این شهر هستند. با ورود به داخل کلیسا، گردشگران با فرهنگ و تاریخ مذهبی این شهر آشنا می‌شوند و از زیبایی‌های هنری و معماری آن لذت می‌برند.
به علاوه، موقعیت مکانی کلیسای وانک اصفهان نیز بسیار جذاب است، زیرا در قلب شهر و در نزدیکی دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر مانند بازار تاریخی و پل خواجو قرار دارد. بنابراین، گردشگرانی که از این مکان بازدید می‌کنند، می‌توانند از زیبایی‌های تاریخی و معماری شهر اصفهان لذت ببرند و تجربه‌ی یک سفر فراموش‌ناپذیر را داشته باشند.
با کلیسای وانک اصفهان، شما به یک سفر در زمان و فضا می‌روید و تجربه‌ی لذت‌بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران را به خود می‌دهید.

مسجد جامع

مسجد جمعه یا مسجد جامع اصفهان از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین ابنیه مذهبی ایران است که در خیابان علامه مجلسی واقع است. این مسجد امروز شامل قسمت‌های مختلفی است که هر یک نمایانگر سیر هنر معماری در دوران مختلف پس از اسلام ایران هستند. سيمای فعلی مسجد عمدتا مربوط به اقدامات دوره سلجوقی است، اما تعميرات و الحاقات آن به دوران‌های بعد به‌خصوص عصر صفويان مربوط می‌شود. گذرها و معابر گرداگرد مسجد بيانگر ارتباط گسترده‌ای است که مسجد با بافت قديم شهر دارد. چهار ايوان اطراف ميدان شاخصه شيوه مسجدسازی ايرانيان است که پس از احداث آن در ساير مساجد نيز رواج يافته است. اين ايوان‌ها که به نام‌های صاحب در جنوب، درويش در شمال، استاد در مغرب و شاگرد در مشرق ناميده می‌شوند با تزئينات مقرنس‌سازی و کاربندی يکی از فنون بسيار جالب معماری ايران را بيان می‌کند. گنبد جنوبی در زمان سلطنت ملکشاه سلجوقی و وزارت خواجه نظام‌الملک ساخته شده و از نمونه‌های نادر ساختمان‌های عصر سلجوقی است. گنبد شمالی در حیاط مسجد واقع شده و قرینه گنبد خواجه نظام‌الملک است در سال ۴۸۱ بنا شده است. چهار سنگاب در این مسجد وجود دارد که بقایای آنها در این مسجد تاریخی به چشم می خورد. مقبره علامه مجلسی نیز در این مسجد وجود دارد. 

کوه صفه مجمو عه تفریحی فرهنگی ورزشی
روزی در شهر اصفهان، یک مکان دیدنی فوق‌العاده به نام پارک کوهستانی صفه واقع شد. این پارک در جنوب شهر قرار داشت و امکانات زیادی برای فعالیت‌های ورزشی و تفریحی داشت. یک روز، گروهی از گردشگران به این مکان سفر کردند. آن‌ها به طولانی‌ترین پیاده‌روی مکمل دنیا در اینجا راه‌یافته و با احساس آرامش و شادابی از میان درختان و گیاهان پیش رفتند.
بعد از پیاده‌روی، گروه به کوهنوردی و تپه نوردی پرداختند. آنها از ارتفاعات بلند صفه به دور اطراف منظره‌های شگفت‌انگیز شهر اصفهان را به طور چشمگیری تماشا کردند. بعد از تپه نوردی، تصمیم گرفتند به سنگ‌نوردی بپردازند. سنگ‌های بلند و صاف در اینجا، چالشی جذاب برای آنها بود.
با پایان فعالیت‌های ورزشی، گردشگران به مکان‌های دیگری از این پارک مراجعه کردند. آنها به باغ وحش محلی رفتند و از تماشای حیوانات مختلف لذت بردند. سپس به رستوران‌های محلی مراجعه کرده و از غذاهای محلی و خوشمزه لذت بردند.
در پایان، گروه به پارک بادی و تله کابین صفه مراجعه کردند و از چرخش‌های هیجان‌انگیز و منظره‌های دلنشین اطراف لذت بردند. این سفر برای آن‌ها یک تجربه فوق‌العاده بود و آنها همه خاطرات زیبایی را از این مکان دیدنی در اصفهان به خانه بازگرداندند.
کاخ عالی قاپو
در دل شهر اصفهان، جایی به نام میدان نقش جهان واقع است. این میدان مملو از آثار تاریخی و شاهکارهای معماری است که هر کدام داستان‌های خود را در زمان‌های گذشته داشته‌اند. اما یکی از برجسته‌ترین و بزرگترین آثار اینجا، عمارتی است به نام کاخ عالی‌قاپو.
در غرب میدان نقش جهان و روبروی مسجد شیخ لطف‌الله، این کاخ به همت معماران با استفاده از دستان هنرمندان و صنعتگران اصفهان ساخته شده است. این عمارت با شکوه و بزرگی، به عنوان یکی از نمادهای مهم معماری صفویه شناخته می‌شود. وقتی در اطراف آن قدم می‌گذارید، به یاد داستان‌های روزگاران گذشته فرو می‌روید.
کاخ عالی‌قاپو، محوریتی در میدان نقش جهان دارد و به عنوان ورودی اصلی به سرزمین زیبای اصفهان شناخته می‌شود. این بنا با ارتفاعات و طبقات مختلف خود، تزئینات زیبا و نقوشی شگفت‌انگیز را در خود جای داده است. هر گوشه و کنار این کاخ، داستانی از تاریخ و فرهنگ این سرزمین را به شما می‌گوید.
اگرچه این قصر در طول سالیان زیادی از خود دست داده است، اما همچنان همواره مقصدی جذاب برای گردشگران و علاقمندان به تاریخ و فرهنگ اصفهان می‌باشد. بینندگان با تماشای تزئینات و نقوش عصر صفویه در این کاخ، به دنیایی از زیبایی و شگفتی فرا می‌روند و خاطراتی ناب از سفرشان به این شهر فراموش نشدنی می‌سازند.
عکس باسر سبز وزیبای هتل طلوع خورشید
در آغاز روز، آفتاب در افق شهر اصفهان به آرامی طلوع می‌کند و هتل طلوع خورشید، با ظاهر سنتی خود، در آغوش این نور خیره‌کننده تجربه خوش‌آیندی ایجاد می‌کند. اما زیر پوشش ظاهر سنتی، دنیایی از امکانات به‌روز و خدمات با کیفیت برای میهمانانش پنهان است.
هتل سنتی طلوع خورشید درقلب کهن ترین شهرتاریخی اصفهان درمهر ماه 1390 افتتاح گردیده است.این مجموعه اقامتی با بهره مندی از 21 اتاق سنتی دردوطبقه پیرامون حیاط مرکزی باحوض آبی ،فضای جذاب وفرح بخش رافراهم کرده است
 
Sunrise Hotel وب‌سایت

یک نظر

  • Sunrise Hotel گفت:

    سلام عالی بود ممنونم از مقاله خوبتون

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *